Tegoroczny miód wciąż w sprzedaży

0
1096

Tegoroczny miód jest wciąż w sprzedaży. Wszystkim, którzy nie poczynili jeszcze zakupów, zalecam by nie odkładali tego na potem. Po pierwsze kończący się sezon był dość trudny (wiosenne przymrozki, letnia susza) więc miodu na rynku jest niewiele. A po drugie nadciąga jesień, a wraz nią potencjalne przeziębienia i grypy. Nic tak nie przygotuje organizmu na zbliżające się uderzenia chłodu i słoty jak dobra i zdrowa dieta, której ważnym elementem jest miód.

Szczupłe zapasy miodu z wiosny

Tegoroczny miód rozchodzi się jak świeże bułeczki. Z resztą do takiego pieczywa właśnie pasuje jak mało co. Jeszcze latem wyprzedał się cały miód rzepakowy, wczoraj jeden z lojalnych klientów zarekwirował ostatnie słoiki z kremowanym wielokwiatem, a akacjowy i borówkowy z 2019 roku niedługo będą już tylko wspomnieniem. Jednak teraz jeszcze wciąż jest ostatnia szansa by zakupić te właśnie gatunki. Miód akacjowy wciąż jest płynny, choć już mocno zgęstniał. To jednak dość typowe dla tego gatunku. Wszystkie inne już dawno skrystalizowały, co daje świadectwo ich jakości i dojrzałości. Miód borówkowy jest ciemniejszy niż w minionych sezonach. W pobliskim lesie do którego przylega borówkowy jagodnik pojawiła się w czerwcu spadź, którą pszczoły uzupełniły magazyny miodowe w zasiedlanych ulach. Nektar borówkowy silnie jednak dominuje, a ta niewielka domieszka spadzi jedynie uszlachetnia finalny smak. Miód wielokwiatowy wiosenny jak zawsze ma bardzo bogatą kompozycję i jest godny polecenia.

Letnie miody pyszne jak zawsze

W ofercie pasieki śladem minionych sezonów jest miód leśny. To wielokwiat pozyskany z leśnego runa, a więc zdominowany przez dzikie jeżyny. To autentycznie ekologiczny produkt. Spory udział w nim ma także nektar z lip, które rosły na skraju lasu. Mniej znaczną jego część stanowi też facelia – pole pięknie zakwitło w pobliżu pasieki, co jedynie urozmaiciło i wzbogaciło ten miód. Lipowego miodu w tym roku było mniej niż zwykle. Fala afrykańskich upałów, która w końcu lipca nadciągnęła nad Polskę spowodowała stres temperaturowy i z dnia na dzień drzewa przestały nektarować. Mimo to w ciągu pierwszych 3-4 dni kwitnienia tych roślin owady zdołały zgromadzić nieco miodu, którym ich opiekun zdecydował się z nimi podzielić.

Reasumując, w ofercie jest jeszcze miód borówkowy, akacjowy, wielokwiatowy wiosenny, lipowy i leśny. Wszystkim zwolenników smacznego, autentycznego miodu zapraszam na zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*