Podręczniki

Tytuł: Dochodowa pasieka
Autor: Michał Piątek
Stron: 210
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
ISBN 978-83-940543-4-2
Do ceny zakupu należy doliczyć cenę wysyłki.

Dochodowa pasieka – „Dochodowa pasieka” to kompendium wiedzy z zakresu zarządzania gospodarstwem pasiecznym i marketingu produktów pszczelich. Pozycja porusza zagadnienia związane z należytą organizacją prac pasiecznych i budową korzystnego  wizerunku i rozpoznawalności pasieki na rynku. Autor podpowiada jak zwiększyć produkcję miodu i zysk z jego sprzedaży. Napisana jest wyjątkowo przystępnym językiem przez pszczelarza i jednocześnie praktyka zarządzania i marketingu. Całość wzbogaca słownik angielsko-polski i polsko-angielski ułatwiający korzystanie ze światowych zasobów internetowej wiedzy pszczelarskiej. To bez wątpienia jeden z najbardziej innowacyjnych podręczników pszczelarskich wydanych w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu. Jest absolutnie niezbędny w biblioteczce każdego dobrego pszczelarza.

Tytuł: Ul towarowy
Autor: Michał Piątek
Wydawnictwo: Bee & Honey Sp z o.o.
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka
Liczba stron: 49
Format (wymiary): 148 x 210 mm
Numer ISBN: 9788394054335
Kod EAN: 9788394054335

Ul towarowy – W czasach kurczących się pszczelich pastwisk, coraz to uboższej gamy miejsc, gdzie utrzymać można sporą baterię pszczelich rodzin trzeba zakładać, że kluczem do uzyskania odpowiednio wysokiej rentowności są właśnie wędrówki. Prawdopodobnie istnieją dziesiątki, jeśli nie setki rozwiązań i typów uli, systemów hodowli. W „Ulu towarowym” starałem się przedstawić te, które są godne polecenia właśnie dla pasiek towarowych, zalety i wady poszczególnych systemów, zagadnienia związane z gospodarką wędrowną oraz obsługą rodzin. W rej kwestii jest bardzo dużo czynników do przemyślenia. Czasem są to szczegóły, czasem poważne ograniczenia. „Ul miodu nie nosi” – owszem. Jest on jednak podstawowym narzędziem pracy pszczelarza. Jest zatem szalenie istotne, aby był on pomyślany nie tylko w interesie owadów, ale także ich opiekuna. Wierzę, że ul towarowy to taki, który bardzo wydatnie podnosi efektywność prac pasiecznych.

Tytuł: Porady pasieczne Michała Piątka
Autor: Michał Piątek
Wydawnictwo: Bee & Honey Sp z o.o.
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka
Liczba stron: 120
Format (wymiary): 148 x 210 mm
Numer ISBN: 9788394751609
Kod EAN: 9788394751609

Porady pasieczne Michała Piątka – Porady zostały zamieszczone w „Kalendarzu Pszczelarskim 2017”, którego nakład został bardzo szybko wyczerpany. Ponieważ same porady nie straciły na aktualności, a do wydawnictwa wciąż napływają prośby o udostępnienie odrębnej publikacji, która by je zawierała, to niniejsze wydanie spełnia właśnie te oczekiwania. Książka zawiera opis prac wykonywanych w każdym kolejnym miesiącu w roku. Większość z nich dotyczy bezpośrednio zagadnień z zakresu gospodarki pasiecznej. Pewna ich część to także porady zupełnie innej natury lecz przydatne w pracy z pszczołami. Książka ta zawiera też opisy produktów pszczelich.

 

Tytuł: Atlas pszczelarza
Autorzy: Jacek Nowak, Michał Piątek
Wydawnictwo: SBM
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8059-470-8
Liczba stron: 192
Format: 165 x 240 mm
Oprawa: twarda

Atlas pszczelarza – Zgłębienie tajników pszczelarstwa i życia niezwykłych owadów, jakimi bez wątpienia są pszczoły, to bardzo ciekawe doświadczenie, nie tylko dla przyszłych hodowców. Fascynujące informacje o życiu pszczoły miodnej w ulu i poza nim, o jej funkcjonowaniu w poszczególnych porach roku zachwycą każdego, kto choć w niewielkim stopniu jest ciekaw owadów produkujących dobro znane od starożytności. Pszczelarze, Jacek Nowak i Michał Piątek, w przystępny sposób opowiadają o tym, jak założyć i prowadzić własną pasiekę. Rzetelne informacje o hodowli pszczół, czytelny kalendarz prac pasiecznych uzupełniają zachwycające fotografie. Książka zawiera obszerny atlas roślin miododajnych.

Tytuł: Profesjonalna pasieka
Autor: Michał Piątek
Wydawnictwo: Bee & Honey Sp. z o.o.
Rok wydania: 2018
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 199
Format (wymiary): 148 x 210 mm
Numer ISBN: 978-83-940543-7-3

Profesjonalna pasieka – W dyskusjach prowadzonych przez specjalistów zajmujących się pszczelarstwem często przejawia się motyw niedostatku czy wręcz braku profesjonalizmu w kierowaniu pasiekami prowadzonymi na terenie naszego kraju.Trzeba przyznać, że faktycznie sporo można w tym względzie zmienić. Gospodarstwo pasieczne, zupełnie jak sadownicze czy warzywnicze, jest miejscem, gdzie realizuje się pewne projekty. Przyjmowane są założenia, budżety. Bez względu na rozmiar pasieki gospodarkę pasieczną można prowadzić lepiej, w oparciu o nowocześniejsze metody i sprzęt. Jest kilka kryteriów, które definiują profesjonalizm pszczelarza. Ich spełnienie sprawia, że efekty prowadzonej działalności są okazalsze.