Nowe filmy w serwisie YouTube

0
2483

Czas gromadzenia miodu wciąż trwa. Złotem mienią się rozległe nawłociowiska, a na nich ciężko pracują pszczoły. Gromadzą też miód wrzosowy, choć doniesienia o stanie wrzosowisk nie napawają optymizmem. Pojawiły się nowe filmy w serwisie YouTube na kanale pasieki Pogodny Piątek. Mowa w nich o tym jak przygotować miód wrzosowy do ekstrakcji i jak zadbać o kondycję pszczół na ostatniej prostej sezonu.

Rozluźniacz do miodu wrzosowego

Pierwszy z materiałów filmowych pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. W zaprzyjaźnionej pasiece Miody Pojezierza Drawskiego gromadzi się co roku znaczne ilości miodu wrzosowego. Ten jednak wymaga szczególnego zabiegu nim pasiecznik będzie mógł dokonać jego ekstrakcji. To gęsty miód, o konsystencji galarety. Wymaga więc rozluźnienia. Stosowanie małych, ręcznych grzebieni rozluźniających przy dużej skali produkcji jest bardzo czasochłonne. Na rynku jest jednak dostępny model rozluźniacza bardzo ułatwiający pracę. Dystrybutorem tego sprzętu jest firma Konigin. Stołowi do rozluźniania miodu wrzosowego rządzeniu dedukowany jest poniższy film:

Trzy metody aplikacji Vitaeapis

O produkcie Vitaeapis jest coraz głośniej w branży. Dla wielu pszczelarzy to jednak produkt nieznany. Jest to preparat bezpieczny dla owadów i konsumentów miodu. Jednak dla optymalnego działania musi być podawany zgodnie z zaleceniami producenta. Właśnie na prośbę firmy BioActive-Tech przygotowałem materiał instruktażowy o aplikacji tego produktu. Może on być zadawany poprzez polewanie pszczół, opryskiwanie i karmienie. Zawsze podaje się go w syropie cukrowym o stężeniu 1:1 lub jeszcze rzadszym, np. 1:2. Pojedyncza saszetka zawiera 2 ml preparatu, co wystarcza dla 10 rodzin pszczelich. O tym podawać Vitaeapis można dowiedzieć się z poniższego materiału filmowego:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*