Miody letnie 2018 już dostępne

0
1457

Trafiły już do sprzedaży miody letnie z bieżącego roku. Mam na myśli miód lipowy a także wielokwiat z lasu. Oba oferują atrakcyjny smak, zwłaszcza lipowy w tym roku udał się wybornie. Dostępny jest ciągle kremowany miód borówkowy.

Miód lipowy z niespodzianką

Miód lipowy z tego roku jest bardzo dobry. Ma właściwą dla tego gatunku barwę, jest gęsty i pikantny w smaku. Ciekawostką jest jego miętowy aromat. To już drugi raz, gdy pozyskany w Sierzchowach miód lipowy sprawia taką niespodziankę. Tym razem miętowa nuta jest jednak bardzo silna. Miód lipowy to bardzo dobre zabezpieczenie na pierwsze jesienne załamania pogody. Wzmacnia odporność organizmu. Znajduje także zastosowanie w leczeniu bólu gardła. Małą łyżeczkę należy włożyć do ust i odczekać aż jej zawartość spłynie po podniebieniu niosąc ukojenie. Miody letnie miewają niekiedy domieszki spadzi. Tym razem zarówno miód lipowy jak i leśny są jednak typowymi miodami nektarowymi.

Leśny miód w pełni ekologiczny

Pozyskany miód ze starego lasu jest najbardziej ekologicznym produktem tego typu jaki można sobie wyobrazić. Roślinność porastająca tenże kompleks leśny nigdy nie była nawożona, nie była także opryskiwana. To akacje, dzikie jeżyny, kruszyna i inne jeszcze rośliny naturalnie występujące w polskim krajobrazie i klimacie. Tak się złożyło w tym sezonie, że ze względu na jednoczesne kwitnienie wielu gatunków, skład i zawartość każdego słoika jest bardzo bogata. Polskie miody wielokwiatowe należą do najlepszych na świecie, a ten wielokwiat jest jednym z najlepszych polskich miodów z tego segmentu.

Miód kremowany z borówki wysokiej

Miód borówkowy w postaci płynnej patoki jest już niedostępny. Realizuje zbiorcze zamówienia, które uwzględniają ostatnie jego zapasy. W ofercie jest jednak tenże miód gatunkowy lecz skremowany. Krem miodowy to produkt o wygodnej w użyciu konsystencji. Ani zbyt lejący, ani zbyt twardy. Jest pełnowartościowym produktem powstającym poprzez długotrwałe mechaniczne mieszanie miodu. Więcej na jego temat, jak i innych miodów obecnie dostępnych w ofercie pasieki można dowiedzieć się oglądając poniższy film:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*