Jagodowe Trendy 2018 z pszczelarskim akcentem

0
1699

XIV Międzynarodowa Konferencja Sadownicza Jagodowe Trendy 2018 odbyła się w dniach 07-08 lutego 2018 roku tradycyjnie w Kraśniku. Impreza jest jedną z najważniejszych w jagodowej branży w Polsce i stale się rozwija. Tylko pierwszego dnia w wydarzeniu uczestniczyło ok. 1000 gości. Swe stoiska zorganizowało ponad 100 firm. W tym roku organizatorzy zadbali także o sprzymierzeńców plantatorów – pszczelarzy.

Jagodowe Trendy 2018 – Kraśniccy pszczelarze dopisali

Od lewej: Łukasz Woźniak, Piotr Różyński i Radosław Latawiec

Na zaproszenie jednego z organizatorów tegorocznej edycji wydarzenia, Mariana Smentka, stoisko w hali wystawowej zorganizował WZP w Lublinie. Można na nim było spotkać prezesa tejże organizacji Piotra Różyńskiego. Poza działalnością związkową pszczelarz ten para się także hodowlą matek rasy kaukaskiej. Stoisko obsługiwali pszczelarze, członkowie zarządu KP w Kraśniku: Łukasz Woźniak i Radosław Latawiec. Zdecydowanie uważam, że obecność pszczelarzy, zwłaszcza przedstawicieli władz największej organizacji branżowej, jest potrzebna na imprezach sadowniczych. Stwarza to wyborną okazję do nawiązania kontaktów i przypomnienia o niezwykle ważnej roli, jaką odrywają pszczoły w budowie plonu na plantacjach.

Czy warto było?

Produkty eksponowane na stoisku WZP w Lublinie

Odwiedziłem stoisko m. in. po to, by zapytać jak lubelscy pszczelarze oceniają uczestnictwo w Jagodowych Trendach. Bardzo pozytywnie. Warto tu być. Podchodzi do nas bardzo wielu plantatorów, pytają o to jak zimują pszczoły. Czujemy z ich strony troskę o los owadów. Zdarzają się też osoby pytające o możliwość dostarczenia zapylaczy na ich plantacje. Rozumieją znaczenie jakie może to mieć dla dochodowości ich gospodarstw – mówi Radosław Latawiec. Okazuje się jednak, że pszczelarze także odnieśli pewne doraźne korzyści. Drugi dzień wydarzenia nie był zbyt obfity w transakcje, ale i tak udało się sprzedać trochę miodu. Z pierwszego dnia jesteśmy obaj bardzo zadowoleni – informuje Łukasz Woźniak. Na stoisku pszczelarskim można było nabyć miody gatunkowe, dwugatunkowe a także woskowe świece. Uwagę przykuwały mniej popularne produkty pszczele takie jak pierzga, propolis czy pyłek kwiatowy w formie obnóży. Miejsce to cieszyło się sporym zainteresowaniem uczestników imprezy. Konferencja Jagodowe Trendy w przyszłym roku odbędzie się w dniach 16-17 stycznia. Miejmy nadzieję, że podczas kolejnej edycji kraśnickiego wydarzenia także obecni będą pszczelarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*