I Konferencja Pszczelarska PKD MŁAW – podsumowanie.

2
1069

W minioną niedzielę, to jest 23 lutego 2014 roku, odbyła się inauguracyjna konferencja pszczelarska Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Między Łodzią a Warszawą. Wzięło w niej udział blisko 50 uczestników. Wystąpienia podzielone zostały na trzy części tematyczne, łącznie odbyło się siedem prezentacji. Omówione zostały kwestie związane z prowadzeniem gospodarki pasiecznej, wybrane kwestie prawne powiązane z chowem pszczół jak i możliwości intensyfikacji gospodarki pasiecznej poprzez współpracę z rolnikami i sadownikami.
Do atrakcji towarzyszących zaliczyć trzeba wystawę sprzętu pszczelarskiego firmy Łysoń, którą zorganizował jej przedstawiciel w naszym regionie kraju, pan Chmurski z Pabianic. Dodatkowo, Paweł Jakubowski zademonstrował swoją praskę do produkcji węzy a Paweł Szafran przywiózł na spotkanie pokaźną ilość sprzętu niezbędną do wychowu matek i produkcji odkładów. O tym też opowiedział w trakcie swoich wystąpień w części merytorycznej spotkania.
Za kolejny dowód na sukces konferencji można uznać fakt, że w wolnej dyskusji wszyscy jej uczestnicy wyrazili chęć partycypacji w kolejnych podobnych wydarzeniach w przyszłości. Zapadła decyzja o organizacji dwóch spotkań szkoleniowych w roku, w terminie wczesno wiosennym i jesiennym. Istnieje też szansa na wyjazd szkoleniowy do większej, dobrze prowadzonej pasieki położonej w centralnej części kraju.
Poniższe zdjęcia prezentują prelegentów podczas ich wystąpień:

Emilmag Pawełek Pogodny Piątek rumcajs

Pierwsza fotografia prezentuje Emila Maciąga, druga Pawła Szafrana, trzecia moją skromną osobę, czwarta Pawła Stachlewskiego z pasieki rumcajs. Na kanale youtube tej właśnie pasieki można zobaczyć filmy z wszystkimi wystąpieniami, które miały miejsce na konferencji. Dodatkowo, w zakładce „filmy” na niniejszej stronie znajduje się film z otwarcia spotkania. Zapraszam do oglądania.

Wystawa sprzętu Wójtowie Napis Uczestnicy

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*