Górskie nektarowe pożytki sierpniowe

0
652

Czasem warto zmienić otoczenie, choćby na krótki czas. Udało się wyrwać na kilka dni w góry, aby naładować baterie, trochę wyluzować. Jedną ze spraw, które przykuły moją uwagę jest odmienność pożytkowa okolic Zakopanego i wschodniej części województwa łódzkiego. Same pasieki są do siebie bardzo podobne. W centrum Zimowej Stolicy Poski stoi niewielka pasieka. Rodziny osadzone są w ulach styropianowych wielkopolskich. W innym miejscu widziałem tradycyjną pasiekę w warszawiakach. Jeśli chodzi o systemy uli, to różnic nie widać.

Osty  Niecierpki na ppp

 

W górach wciąż trwa nektarowanie. Pszczoły bardzo intensywnie oblatywały biała koniczynę. Jest ona powszechnie obecna na łąkach. Sporo jej rośnie także na Wielkiej Krokwi. Na polanach między świerkami widać rozległe łany ostów. U nas te miododajne rośliny dawno już przekwitły. Bardzo powszechne są również dziwko rosnące niecierpki Roylego.

Meta 6 etapu TdP Wielka krokiew

 

Bardzo chciałbym pewnego dnia potrafić pszczoły hodować tak jak skaczą polscy skoczkowie, albo rowerami jeżdżą nasi kolarze. Akurat w Zakopanem 6 sierpnia była meta liczącego 223 km 6 etapu 72 Tour de Pologne. Byłoby wspaniale, gdyby tym razem wygrał nasz rodak.

Jednocześnie ukazał się także artykuł „Techniki sprzedaży miodu” opublikowany w „Pasiece” w wydaniu 5/2015. Zapraszam do lektury:

http://pasieka24.pl/index.php/pasieka-czasopismo-dla-pszczelarzy/140-pasieka-5-2015/1487-techniki-sprzedazy-miodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*