Druga Europejska Konferencja Miodosytników

0
1195
Wizyta w miodosytni Pasieka Jaros

W dniach 15-18 listopada w Polsce odbywały się wydarzenia związane z produkcją miodów pitnych. Druga Europejska Konferencja Miodosytników przyciągnęła nad Wisłę ok. 120 gości z 21 krajów. Było to najważniejsze w branży miodosytniczej wydarzenie w Europie.

Kto i gdzie zorganizował to wydarzenie?

Głównym organizatorem wydarzenia był zespół Kings of Mead. Zorganizowano je we współpracy z EMMA (Europejskim Stowarzyszeniem Miodosytników) oraz Poznańskimi Targami Piwnymi. Wybór Poznania był trafny. Miasto jest duże i dobrze skomunikowane. Odbywający się równolegle w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich festiwal piwny to impreza pokrewna, która zapewniła uczestnikom konferencji miodosytniczej dodatkowe atrakcje. Tych jednak w programie wydarzenia wcale nie brakowało.

Co działo się w ramach konferencji?

Pierwszy dzień, 15 listopada, przeznaczony został na szkolenie sędziów miodu pitnego zakończone egzaminem. Odbył się też konkurs miodu pitnego. W drugim dniu miejsce miała konferencja podczas której głos zabierali prelegenci z różnych krajów, także z Polski. Trzeci i czwarty dzień to wyjazdy. Najważniejsze miejsca, które odwiedziła ok. 40 osobowa grupa uczestników konferencji to dwie polskie miodosytnie: Miodosytnia Imbiorowicz oraz Pasieka Jaros. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajduje się na poniższym filmie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*