Atlas pszczelarza – bogata zawartość i piękne zdjęcia FILM

0
2164
Atlas pszczelarza - mniejsza rozdzielczość

W połowie lutego na półki księgarni trafiła książka zatytułowana Atlas pszczelarza. Jej autorami są Jacek Nowak i Michał Piątek. Powstała ona dzięki Wydawnictwu SBM. Atlas pszczelarza liczy 192 strony i składa się z 10 rozdziałów.

O czym jest Atlas pszczelarza?

Pierwsze dwa rozdziały poświęcone zostały pszczole miodnej. Jej biologii, biologii rodziny pszczelej oraz pracom hodowlanym. Kolejny rozdział to opis prac jakie pasiecznik wykonuje na przestrzeni roku. Choć Polska nie jest dużym krajem, to jednak ze względu na różnice pogodowe panujące w różnych jej częściach, terminy wykonywania poszczególnych operacji mogą się zmieniać. Zmiany te może warunkować także bardzo wczesna lub bardzo późna wiosna. Czwarty rozdział poświęcony jest chorobom pszczół i metodom ich zwalczania lub przeciwdziałania ich wystąpieniom. Piąty fragment książki to zagadnienia związane z gospodarką wędrowną, a szósty z aspektami prawnymi prowadzenia pasieki. Na uwagę zasługuje rozdział ósmy, w którym opisane zostały gatunki polskich miodów. To potrzebna wiedza, którą można się posiłkować podczas sprzedaży miodu. Pszczelarz w przecież to nie tylko osoba pozyskująca miód, to także doradca. Przedostatni rozdział zawiera opis 30 pożytków pszczelich powszechnie występujących na terenie Polski. Znaleźć tam można także garść porad na temat sposobów efektywnego ich wykorzystania. Ostatni fragment to słowniczek terminów pszczelarskich. Początkujący pszczelarze właśnie od niego powinni zaczynać lekturę nie tylko tej, ale w zasadzie każdej pozycji książkowej o tematyce pszczelarskiej. To duże ułatwienie.

Gdzie kupić Atlas pszczelarza?

Jest on dostępny w sklepach sieci Empik, a także w największych sklepach internetowych sprzedających książki. Można także próbować bezpośrednio w sklepie Wydawnictwa SBM. Zawsze można także zapytać także u mnie. Póki co, dysponuję wciąż autorskimi egzemplarzami, które ewentualnie mogę odsprzedać. Więcej na temat tej książki dowiedzieć można się z filmiku, który zamieściłem w kanale pasieki Pogodny Piątek w serwisie YouTube:

Informacje wydawnicze można także podejrzeć w zakładce Podręczniki. Wystarczy wybrać ją z powyższego menu lub kliknąć bezpośrednio tu: Atlas pszczelarza.

Gorąco polecam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*