Miodobranie czerwiec 2014

2
595

Los sprawił, że dziś w Boże Ciało, w pasiece musiało odbyć się miodobranie. Generalnie staram się unikać pracy w świąteczne dni.  Jednak ze względu na układ pożytków, nasilenie się nastroju rojowego oraz inne zadania związane z pracą w gospodarstwie i zawodową nie było wyjścia. Po powrocie z procesji zaszedłem na pasiekę.

Dzień dziś mieliśmy doskonały dla pszczół. Dwadzieścia trzy stopnie, dookoła kwitnienie lip szerokolistnych, gorczycy i wyki. Pszczoły zajęte są pracą do tego stopnia, że prawie się mną nie interesowały. Można by rzec sielanka. Jedyne co martwi mnie nieco, to nasilony nastrój rojowy w kilku rodzinach. Pomimo wielokrotnego czasem osłabiania rodzin wykonywaniem odkładów i obfitości nektaru w otoczeniu, kilka rodzin się wyroiło. Miałem dziś z samego rana okazję obsadzić sporą rójeczkę, która wyszła wczoraj po południu. Mam nadzieję, że spodoba im się w nowym domu, oddalonym o 2 metry od poprzedniego.

Około 3 kg pszczoły, bardzo duży i silny rój. Czy przyniesie jeszcze miód? Zobaczymy.
Około 3 kg pszczoły, bardzo duży i silny rój. Czy przyniesie jeszcze miód? Zobaczymy.

100 litrów miodu akacjowo - gorczycowego. Jest doskonały, zapraszam.
100 litrów miodu akacjowo – gorczycowego. Jest doskonały, ma wspaniały posmak i ciekawą barwę. 100% zdrowia!

 

Miód akacjowo – gorczycowy trafi do sprzedaży po weekendzie. Smakuje wybornie. Choć aromat ma bardzo delikatny, posmak tego miodu jest zniewalający. Jest to nowy smak w mojej pasiece, ale zaręczam, że warto spróbować. Smacznego!

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobry miodzio. Choć ten z wiosny też był niezły. Kiedy będzie kolejny i czy będzie można kupić we Mszczonowie w wakacje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blue Captcha Image
Refresh

*